REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Zajímavosti o něm

Ovoce, zelenina a další pochoutky

27. prosince 2009 v 16:02
Jak již bylo zmíněno v sekci Krmivo, základem krmné dávky jsou různá semena obilovin a olejnin. Stravu papoušků lze však mnoha způsoby zpestřit. V tomto článku se pokusím přiblížit, co všechno předkládám k tomuto nedostačujícímu minimu. Samozřejmě podstatnou roli představují především různé plody ovoce, zelenina a zelené krmivo.
V podstatě lze zkrmovat vše, co příroda nabízí od časného jara do pozdního podzimu. Každý přídavek obsahuje vitamíny v různých poměrech. Jejich předávkování je narozdíl od uměle vyráběných vitamínových preparátů takřka nemožné. Na pozoru musíme být před jedovatými rostlinami, jejichž seznam naleznete zde.

Zajímavosti ..

27. prosince 2009 v 16:01 | Kiki → a spool ←
Papoušek senegalský je nejčastěji chovaný druh svého rodu. Mezi chovateli jeho obliba neustále stoupá. Zapříčiněno je to poměrně pestrým zbarvením, cenovou dostupností, ale hlavně chováním, ve kterém se papoušek senegalský podobá velkým papouškům. Z tohoto důvodu jsem si je pořídil i já.
Chovatel, od kterého je mám, vlastní 2 chovné páry a sestavil mi ze 7 měsíčních ptáků nepříbuzný pár. Samička je ručně dokrmená. Doma jsem oba papoušky senegalské umístil nejprve na 2 týdny do sklepní klece 1x1m. Teplota v místnosti byla kolem 18 °C. Od začátku se ptáci nejevili poplašeně ale uvykání na nové prostředí samozřejmě nějaký čas potrvá. První den předložené krmivo zcela odmítali. Miska byla proto další den upevněna na pletivo do výšky bidel. To už se na zemi objevily první vyloupané slupky od slunečnice, která tak byla, podle mého očekávání, jejich prvním přijatým krmivem. Ještě tentýž den si oba pochutnávali na rozkrojeném jablku. Ručně dokrmené samici jsem se první dny nijak zvláště nevěnoval. Byla zvyklá na svého pána a neznámá osoba by ji mohla stresovat.
 
 

Reklama