REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Září 2011

PROSÍM O PŘEČTENÍ :)

15. září 2011 v 18:01 | Kiki |  Útržky ze života Kiki
Takže abych Vás informovala tak jsem sem hupla, v mém mezičase, takže :) jako první bod bych se Vám chtěla omluvit že jsem tady nebyla ;) to víte, učení a blog a rodina a mazli, je toho prostě moc :D navíc musím se i teďkom už hodně učit ;) skoro každý den píšeme nějakou písemku :D (dneska vyjímečně ne :D) no takže tak no a jako další bod ... chtěla bych poprosit Redakci (Katie a Anet) aby vybraly nové členky na náš blog potom bych teda udělala:
tento profílek, a nebo nějak jinak, třeba svisle (z hora dolů) a vedle toho by se napsalo malé meníčko o té orčité osobě.. no a taky by to asi chtělo vyměnit Lay :) naučila jsem se nové styly a navís už umím trochu pracovat v PS a tento mi přestáhá sedět, posunul se mi divně do prava :// takže bych udělala později nový kdyby s tím souhlasila celá redakce.. no a jinak, v pátek (tedy zítra) tady přidám pár článečků :) prosím aby redakce tento článek okomentoval Děkuji.
S pozdravem Vaše Kiki s Kattynkou :)

O obojživelnících obecně

13. září 2011 v 10:24 | Katie |  Obojživelníci
PUTOVÁNÍ ZA LÁSKOU
Většina dospělých obojživelníků žije na zemi, ale každý rok se vrací do vody k rozmnožování. Rozmnožování je obvykle podněcováno konbinaci faktorů prostředí, teploty, děšťových srážek a délky dne. U obojživelníků s explozivnáím množením dochází k masovým migracím dopspělých jedinců k vodnímu zdroji, např. k rybníku, který je pravidelným líhništěm. Je prokázáno, že různé druhy se přesně orientují rok po roce a nálézají stejné líhniště pomocí čichu, schopnosti vnímání polohy slunce nebo na základě detekce jemných odchylek v magnetickém zemském poli.

Anketa: Co se ve mně skrývá?

10. září 2011 v 10:00 | Anet |  Měsíčník
Máme tu už 2 anketu. Omlouváme se za zpoždění, protože už tu měla dávno nějaká být. V minulé anketě s názvem "Máme se rádi" jsme se "podívali" na to, jak se mají zvířata rádi. Hlasů bylo celkem dvanáct, teď se můžete podívat, jaké zvíře zvítězilo.
Anketa trvala: 21. 7. - 10. 9. 2011


Ale zpět k aktuální anketě: Dnes se ptáme:

Ropuška starostlivá

8. září 2011 v 18:28 | Katie |  Obojživelníci

Délka: 3-5 cm
Způsob života: většinou pozemní
Rozmnožovací období: jaro a léto
Stav ochrany: místy běžný druh
Výskyt: les mírného pásma včetně zalesněné krajiny; městská sídliště včetně domů, parků a zahrad
Rozšíření: západní a střední Evropa

S časem to nejde dohromady?

2. září 2011 v 16:56 | Katie |  Útržky z života Katie
Zdravím, jak jste si jistě všimli, svoji aktivitu jsem výrazně omezila. Jde o to, že teď nemám tolik času, nebudu tvrdit, že si na psaní článků neumím udělat čas, ale stále jsem v jakémsi nestíhatelném tempu, takže si budete muset na moje články ještě chvilku počkat. Jedním z mých "problémů" je, že naše redakce ještě nevybrala žádného spoluadmina z náběru, který tu je již dlouhou dobu. Proto se za celou redakci SKN omlouvám a slibuji přihlášeným, že se pokusíme již o víkendu vybrat minimálně jednoho. Já osobně, stejně jako Anet, svoji favoritku mám a myslím, že mé rozhodnutí nic nezmění, dokonce tuším, že jsem vybrala stejnou slečnu jako sestra :), to by pak dokazovalo, že je výběr o to lepší a že s výběrem nemusíme váhat ;).