REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Testování na zvířatech, proč jej pořád podporujeme?

21. července 2011 v 23:56 | Katie
Už jste někdy přemýšleli, že vlastně testování na zvířatech, která nemají žádná práva a nemohou se vyjádřit, podporujete? Teď se mnoho z vás urazí, protože vy přeci "hlásíte", že s touto činností nemáte nic společného. Opak je ale pravdou! Kdo podporuje výrobky testované na zvířatech? MY!

Ne všichni, ale valná většina, a právě to bychom si měli uvědomit, existuje přeci spousta produktů, které se testují jinými způsoby a jejich účinnost je ve srovnání úplně stejná! Víš zda testuje tvoje oblíbená značka kosmetiky na zvířatech? Opravdu se chceš podílet na smrti bezmocných zvířat?


Značky kosmetiky, které netestují na zvířatech, mají certifikát (přesněji Humánní kosmetický standard - HCS Humane Cosmetics Standard), který dokazuje, že danní výrobci svoji kosmetiku netestují na zvířatech! Společnosti, které se zabývají výrobou prostředků pro domácnost a netestují se na zvířatech, mají opět potřebný certifikát (Humánní standard prostředků pro domácnost - HHPS Humane Household Product Standard), který je potřebnou "známkou" k tomu, abychom věděli, že nekupujeme přípravky, při jejíž testování umírá spousta nevinných zvířat!

Chcete doslova zabíjení bezbraných zvířat zastavit?
Pak věnujte pozornost následujícímu seznamu kosmetických značek, které mají výše zmiňovaný certifikát!

100% Pure - http://www.100pure.cz/ - Motto firmy: "Tak čisté, že se dá jíst"
Freeman - www.calco.cz
Hedera natur (značky: Almacabio, Equo, Eco, Florame) - www.florame.cz
Manufaktura - www.manufaktura.cz
Marks & Spencer - www.marks-and-spencer.cz
Mary Kay - www.marykay.cz
Melvita - www.melvita.cz
Montagne Jeunesse - www.montagnejeunesse.com
Paul Mitchell - www.paulmitchellshop.cz
Sanoflore - www.sanoflore.cz
Urtekram - www.urtekram.cz
Yves Rocher - www.yves-rocher.cz

Všechny uvedené značky jsou k dostání v České republice, celý seznam značek, které lze sehnat v naší republice + celkový seznam výrobců s certifikátem naleznete na stránce "Netestováno na zvířatech".

Společnosti "vlastnící" certifikát HCP nebo HHPS mají na svých výrobcích malý obrázek králíka, který nám značí, že se tyto výrobky netestují na zvířatech, proto až budete vybírat kosmetiku, vzpomeňte si, že kvůli ní zahynulo mnoho nevinných zvířat! Spousta výrobců tvrdí, že netestuje na zvířatech, ale opak je mnohdy pravdou!

text - Katie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Minnienka Minnienka | Web | 25. července 2011 v 14:07 | Reagovat

Já používám Yves Rocher ,ale i jiné značky..A copak za to my můžeme?Sice jsem proti týrání a zkoušení přípravků pro lidské použití ,ale to ,že si na sebe napatlám třeba oriflame ,neznamená ,že zvířata trápím!Já to na nich přece netestuji!..

2 Minnienka Minnienka | Web | 25. července 2011 v 14:07 | Reagovat

[1]: nad tím se zamysli!

3 Minnienka Minnienka | Web | 25. července 2011 v 14:25 | Reagovat

jo a ještě jim tam chybí dermacol-ovšem píšou že FINÁLNÍ výrobky nejsou testovány na zvířatech..takže přísady zjevně testujou-fuj a to dermacol používám :-O

4 Katie Katie | 25. července 2011 v 15:55 | Reagovat

[1]:[2]:Ano, máš pravdu, ale kdyby celý svět kupoval výrobky netestované na zvířatech, zemřelo by tolik nevinných zvířat? Vlastně za to můžeme my, opravdu, při koupi výrobku, který byl (ať už jen jeho přísady nebo finální) testován na zvířatech, pomáháme tady té "hnusné" činnosti. Jasně, ty netestuješ, nekupuješ tyto testované výrobky, ale podívej se kolem sebe, lidi kupují takovéto výrobky a vlastně jsou zodpovědni za smrt zvířat! Proč se na těch "neviňátcích" pořád testuje? Protože lidi to kupují!

Nechci tím naznačit, že lidi kupující takto testované výrobky jsou špatní, že jeden po druhém toto podporují, ale berme to jako skupinu, nemusíš to brát na sebe. Nemysli si, že já taky kupuju výrobky výhradně netestované na zvířatech :-).

5 Katie Katie | 25. července 2011 v 15:58 | Reagovat

[3]: Máš pravdu, zřejmě se jednotlivé ingredience testují. Existuje mnoho výrobců, kteří se "chlubí", že výrobek netestují na zvířatech, ale už se jim tam jaksi ztrácí, že přísady testovány jsou :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama