REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Neoféma tyrkysová

22. července 2011 v 20:29 | Kiki |  Neoféma tyrkysová
ROZLIŠENÍ POHLAVÍ
Rozdíl mezi oběma pohlavími se u tohoto druhu dá snadno určit. Samičce chybí červený proužek na lopatkách, má méně modré barvy na hlavičce a její zbarvení je celkově vybledlejší.

POVAHA
Tito bohatě zbarvení papoušci jsou v průměru velice snášenliví ve vztahu k jiným ptákům a platí to i pro daleko menší ptáky, než jsou oni sami. Také však existují výjimky. Nejlepší je chov v páru, protože soužití více párů neofém tyrkysových na stejném prostoru často vede k nepříjemnostem. Také tohoto ptáka můžeme chovat jednotlivě, ale při nedostatku ptačích kamarádů potřebuje hodně pozornosti svého chovatele.

POTRAVA
Neoféma tyrkysová má dostávat speciální krmivo pro malé papoušky a občas jej doplňujeme senegalským prosem v klasech, malým množstvím čerstvých plevelů a ovocem. Také je vhodná směs pro velké papoušky. V hnízdním období jim v omezeném množství můžeme dávat vaječnou směs pro papoušky a samozřejmě jim nesmí chybět dostatečná zásoba směsi gritu a písku na trávení.

DENNÍ ČINNOST
Neoféma tyrkysová bývá velice klidná a projevuje se jemným, melodickým hlasem. Nemá tendenci oklovávat věci a ničit své okolí. Traváček tyrkysový se při ohleduplném zacházení dá výborně ochočit a bude nám důvěřovat.
HNÍZDĚNÍ
Ideální budka má rozměr dna asi 18 x 18 cm a výšku asi 30-35 cm. Tito papoušci si nesplétají hnízdo, ale rádi snášejí vajíčka na jemnou, navlhčenou vystýlku. Na dno budky můžeme proto navršit trochu rašeliny, hoblin a pilin.
Snůšku tvoří 4 až 5 bílých vajec, na kterých sedí asi 18 až 21 dnů samička. Mláďata jsou krmena semeny a vaječnou směsí. Přibližně po čtyřech týdnech vylétají z budky. Potom však musí být ještě nějaký čas voděna a přikrmována rodiči. Asi ve věku sedmi až deseti měsíců se dá určit jejich pohlaví, ale může trvat i rok a půl než mladí jedinci získají plné zbarvení. Rodičovský pár, který si spolu dobře rozumí, bychom neměli od sebe oddělovat. Takové páry tvoří často nerozlučnou dvojici po celý život a vyvedou více snůšek za rok.

MUTACE
mezi známé mutace tohoto druhu patří mimo jiné žlutá a světle zelený pastel. Kromě toho existují také mutace traváčků tyrkysových, kdy sameček má červené celé břicho a hruď a samičky mají červené kalhotky. Tento barevný ráz se také vyskytuje ve žluté.

olivová opalino
Neoféma tyrkysová 0,1 olivová opalino

skořicová
Neoféma tyrkysová 0,1 skořicová

žlutá skořicová
Neoféma tyrkysová 0,1 žlutá skořicová

olivová
Neoféma tyrkysová 1,0 olivová

rudobřichá
Neoféma tyrkysová 1,0 rudobřichá

tmavozelená
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *_SpOnGe_Nikki_* *_SpOnGe_Nikki_* | E-mail | Web | 22. července 2011 v 20:36 | Reagovat

Jé krásný,přes co to dělaš,pres jaky program,pekny blogis

2 *_SpOnGe_Nikki_* *_SpOnGe_Nikki_* | E-mail | Web | 22. července 2011 v 20:39 | Reagovat

Celkově

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama