REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Labradorský retrívr - hravý a veselý pomocník i kamarád

22. září 2010 v 14:10 | Verda |  Další zajímavosti
http://svet--kolem--nas.blog.cz
Labradorští retrívři jsou psi s velmi přátelskou povahou bez jediného náznaku agresivity. Labrador je nenáročný pracovitý lovecký pes pověstný svou učenlivostí a snaživostí . Jelikož je mimořádně přátelský, snadno ovladatelný a cvičitelný, najdeme jej velmi často jako rodinného a společenského psa.


Labradoři jsou velmi všestranní psi. Není problém je vycvičit jako záchranáře, lavinové psy, slepecké psy či hledače drog. Hodí se také ke canisterapii. Díky svému vynikajícímu čichu a obrovskému pracovnímu nadšení je labrador vynikajícím aportérem na suchu i ve vodě. Vodu miluje nadevše a bez váhání se do ní vrhne v kteroukoli roční dobu. Labrador může být celoročně držen venku, ale hodí se i do většího bytu. Jeho krátká, "nepromokavá" srst nevyžaduje zvláštní péči, z tohoto důvodu je ideálním psem i pro začátečníky, kteří jsou ochotni tomuto psovi zajistit dostatek pohybu.

Výchova labradorského retrívra není náročná, ale je nezbytná důslednost a aktivita. Labrador je lovecké plemeno, proto jej nečinnost devastuje fyzicky i psychicky. Původně tento pes těžce pracoval, a především spolupracoval se svým pánem. Nejlepší metodou výcviku labradorského retrívra je metoda "cukru a biče". Pokud labrador splní úkol, je nutné ho výrazně pochválit, hladit, projevit radost ze splněného úkolu, případně odměnit pamlskem. V opačném případě trvat na splnění úkolu, být důsledný, tónem hlasu dát najevo svou nespokojenost.

Labradoři se i díky své neodolatelné chuti k jídlu naučí téměř vše. Zpočátku můžete úspěchy odměňovat pamlskem např. piškoty, psími sušenkami, atd. Pokud byste chtěli cvičit psa intenzivněji nebo neposlouchá-li vás, je dobré ho večer před výcvikem nechat o hladu a během výcviku ho odměňovat. Je pochopitelné, že štěnata trpí zlozvyky, jako je okousání všeho co najdou, nošení bot, hloubení děr, devastování apod. Pokud chceme předejít těmto problémům musíme dát štěněti příležitost, aby si mohlo hrát s něčím jiným. Poskytněte mu třeba lano, míček, pískací hračku a od začátku mu dejte najevo, co může a co naopak nesmí.

http://svet--kolem--nas.blog.cz

Labrador by měl zvládnout povely sedni, lehni, ke mně, chůzi na vodítku, měl by umět hledat a najít svého pána. Jako přinašeč by měl radostně nosit aport. Ti, kteří psychicky nezvládají výcvik psa, by labradora nikdy neměli cvičit, protože je to nejlepší cesta, jak tohoto psího kamaráda "zlomit". Výcvik labradorů je nejlepší provádět formou hry, jedině tak bude mít z práce (výcviku) velkou radost pes i jeho pán.

Labradorskému retrívrovi se také někdy přezdívá "chodící žaludek" nebo "chodící odpadkový koš". Tito psi jsou známí svou nezkrotnou chutí k jídlu a hltáním, které často vede ke zvracení, někdy i ke zdravotním problémům. Labrador si svou žravostí zadělává na problémy s váhou, které potom s sebou přináší vážné zdravotní komplikace, jako například displazie kyčelního kloubu, nebo problémy se srdcem.

Výživná strava a rozumné stravovací návyky jsou pro zdraví tohoto plemene velmi důležité. Zajistěte proto správnou potravu ve správném množství, které váš pes potřebuje a hojnost čerstvé vody k zamezení dehydratace. Vzhledem k abnormální lásce k jídlu je u labradora více než u jakéhokoliv jiného plemene nutné odnaučit, lépe vůbec nenaučit, psa žebrat a také důsledně hlídat jeho váhu. Obezity se labradorský retrívr zbavuje velmi těžko.

obrázek - www.hafici.cz / úprava obrázku - Verda
Zpráva : Tak teď poslední článek jdu ven.pa :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jaká spolu-majitelka je podle tebe nejsimpatičtější ? :)

Kathy 16.7% (20)
Katie 18.3% (22)
Anet 16.7% (20)
Verda 17.5% (21)
všichníííííííí jsou bezva :D :D :D 30.8% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama