REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Co dělat při nálezu ježka

23. září 2010 v 13:13 | Verda |  Další zajímavosti
http://svet--kolem--nas.blog.cz
Jako první věc, kterou je dobré udělat je, zvážit ježka. Váha je základním ukazatelem o zdravotním stavu a věku zvířete. Obecně platí, že zvířata s váhou kolem 700 gramů je lepší nechat ve volné přírodě.

Do domácí péče bereme ježky:
říjen - v první polovině ježky s váhou do 200 g, v druhé polovině ježky s váhou pod 350 g
listopad - ježky s váhou pod 500 g

Péče o ježka v domácnosti
Ježčí kojenci
Nikdy neberte mláďata, která ještě vodí jejich matka. Lepší řešení je krmit celou rodinku venku. Vhodnou potravou je strava okolo 250 g (viz dále), ale nikdy nekrmte mlékem. Může se však stát, že matka uhyne. Takovíto sirotci váží okolo 30-50 g. Je ovšem možné pokusit se je zachránit, ale je to činnost časově velmi náročná. Mláďata se musí krmit každé tři hodiny, včetně noci a musí být stále v teple.

http://love-rabbit-world.blog.cz/
K umístění kojenců se nejlépe hodí košík nebo krabice. Na dno položte gumovou láhev, naplněnou vodou do poloviny a obalenou hadrem. Voda nesmí být příliš horká, aby mláďata nespálila. Teplotu vody je nutné kontrolovat, aby nevychladla. Navrch se položí hadříky, ze kterých se vytvoří hnízdo, ježčata se lehce přikryjí.

Tito kojenci se krmí kapákem nebo injekční stříkačkou přímo do tlamičky. Jako strava poslouží instantní mléčná rýžová kaše Milupa nebo Ballú. Upravuje se dle návodu, musí se však více naředit, a to nejlépe slabým fenyklovým čajem mírně oslazeným medem. Po krmení lehce namasírujte bříško například jemným štětečkem.

Tímto způsobem krmíme mláďata, dokud nebudou vážit 100 g. Dále krmíme také touto kaší, ale již bezmléčnou a rozmixujeme do ní kousek masa z kočičí konzervy. Délka krmení se postupně prodlužuje. Zkoušíme také kaši podávat na víčku od sklenice a až zjistíme, že jsou schopna jíst sama, podáváme jim pouze maso z konzervy a k pití slabý fenyklový čaj slazený medem.

obrázek - www.hafici.cz / úprava obrázku - Verda
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká spolu-majitelka je podle tebe nejsimpatičtější ? :)

Kathy 16.7% (20)
Katie 18.3% (22)
Anet 16.7% (20)
Verda 17.5% (21)
všichníííííííí jsou bezva :D :D :D 30.8% (37)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama