REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Agapornis šedohlavý - Krmivo

26. září 2010 v 10:45 | Kathy
Ptáci z odchytu jsou velice konzervativní a většinou je zázrak, když se kromě směsi zrnin naučí přijímat alespoň zelené, jablko, máčené zrniny či vaječnou míchanici. V našem chovu se jejich krmná dávka skládá z několika základních komponentů, ke kterým dostávají zelené krmení, jablka, namočené a naklíčené zrniny stejných druhů jako v jejich směsi, v sezóně lata trav. Samozřejmostí je grit z mořských lastur, čerstvá voda a kvalitní okus - z listnatých i jehličnatých dřevin. Ještě než rozvedeme základní komodity krmné dávky, jedno malé upozornění: tento druh agapornisů je velice choulostivý na kvalitu a druhy krmení, většinou stačí málo a my si můžeme u veterináře při pitvě prohlédnout jejich zničená játra! Je to statisticky jedna z nejčastějších příčin úhynu šedohlavých agapornisů v lidské péči.
Základem krmení je směs kvalitních zrnin. My používáme směs pro drobné astrildovité značky Deli Nature, do které občas přidáváme směs divokých semen stejné značky. Klasické směsi pro malé papoušky nejsou pro tento druh vhodné, podobně jako pro agapornise oranžovohlavé - Agapornis pullaria.A už vůbec nepodávejte slunečnici a další olejniny! Další složkou jsou kvalitní granule značky Harrisons bird foods - SUPER FINE. Granule mají odlišné složení pro klidové a hnízdní období a ptáci až na odchytové výjimky je neuvěřitelně rádi konzumují. Jako doplněk k těmto granulím používáme ovocné granule Nutribird UNI komplet. Posledním komponentem naší základní krmné dávky jsou vaječná míchanice značky All pet SAN MIX smíchaná s hmyzí směsí PRIMA softbill, která obsahuje i celé sušené larvy hmyzu. Uvedenou směs mají k dispozici po celý rok, i když v mimohnízdním období nepravidelně.
Agapornis šedohlavý je opravdu perlou madagaskarské přírody. Myslíme si, že je to jeden z druhů, kterému mnoho dlužíme, kolik can zaplatilo životem naše neznalosti jejich životních potřeb, to už nikdo nikdy nespočítá. To, že se nám podaří vybudovat v chovatelských zařízeních silné kmeny těchto papoušků, bude jen drobná úplata krásnému pokladu tajuplného ostrova.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama