REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Život v poušti

22. ledna 2010 v 18:03 | Anet |  Biomy
UCHOVÁVÁNÍ VODY
Na většině pouští jsou rozptýlené oázy, kde se živočichové shromažďují, aby se napili. Některé druhy musí pít denně a to je omezuje v tom jak daleko se od oázy mohou vzdálit. Jiné mohou přežívat se svých zásob vody "na palubě" po dny a dokonce týdny dlouho v závislosti na teplotě vzduchu. Pozoruhodným rysem života v poušti je skutečnost, že někteří živočichové mohou dobře žít, aniž by vůbec pili. Místo toho veškerou vodu získávají z potravy.Někteří vodu extrahují přímo z vlhkosti obsažené v potravě, většina však potravu používá jako zdroje na výrobu metabolické vody, která vzniká chemickými reakcemi při uvolňování energiez potravy. Odborníci na to jsou semenožraví hlodavci i když se zdá, že jejich je suchá, jejich metabolismus dokáže vyrobit veškeré potřebné množství vody.

text - kniha Zvíře / přepis - Anet
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saba Saba | Web | 22. ledna 2010 v 18:43 | Reagovat

ahojík!máte hrozně hezůůů blogisek!!!!,ale můžu se zeptat?když třeba tenhle článek jste psali vy?a můžu si ho dát rřeba na blog?kdyžtk odepište co nejrychlej,ahoj.........

2 Katie Katie | 25. července 2011 v 17:25 | Reagovat

[1]:Ano, ale pouze přepisovaly z knihy Zvíře, však to máš dole napsané. Dokonce i kdo z nás to přepisoval (najdeš i pod nadpisem článku). Pokud si někdo chce dát náš článek na blog, (nebo jakkoli dále manipulovat s článkem) je dobré napsat nám na email, který je uveden v menu a my podle toho uvážíme zda to svolíme či ne, každopádně je nutné uvádět zdroj a pokud je pod článkem napsáno odkud je článek, kdo ho případně přepisoval, odkud jsou obrázky a kdo je upravoval, musíte text zkopírovat i s tímto přídavkem - lepší je však nám napsat, jinak pokud nebude něco v pořádku ohledně něčího kopírování, lze vás i nahlásit na blog.cz! :-)

PS: Omlouvám se, že se ozýváme hodně pozdě, ale byly jsme dlooouho neaktivní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama