REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Pohyb → žáby

22. ledna 2010 v 16:15 | Katie |  Obojživelníci
www.svet--kolem--nas.blog.cz
Žáby se pohybují různými zbůsoby. Většina ropuch žije na povrchu země a chodí, běhá nebo poskakuje na zemi; jen málo druhů dokáže skákat na dlouhé vzdálenosti. Skákáním se žáby jen málokdy přesouvají z místa na místo, především je to metoda, jak uniknout predátorům. Ne všechny druhy žab dovedou skákat. Mnohé mají zadní nohy přizpůsobené pro jiný druh pohybu - pro plavání, šplhání a dokonce klouzavé létání (několik málo druhů). Schopnost hrabat je pro mnoho žab důležitá, neboť jim umožňuje ukrývat se během dne nebo i po mnoha týdnů a měsíců za přílišného chladna, horka nebo sucha, kdy nemohou být aktivní. Jednoduše si prorazí cestu pod balvany nebo ležícími kmeny a do hromad rostlinných zbytků nebo se zahrabou hluboko do půdy. Některé pouštní druhy dokážou přežívat pod zemí až dva nebo tři roky.


ŠPLHÁNÍ
Některé žáby (například rosnička zelená) tráví celý život v korunách stromů nebo v jiných typech vegetace. Jejich dlouhé, štíhlé končetiny jim umožňují přeskakovat nebo překračovat mezery mezi větvemi a přilnavé terčíky na prstech šplhat po svislém povrchu.

SKÁKÁNÍ
Žáby se vymršťují do vzduchu explozivní energií svých dlouhých zadních nohou. Před dopadem natáhnou přední nohy dopředu, aby ztlumily náraz.

PLAVÁNÍ
Zde vidíte styl plavání ropuchy obecné
Soubor:Frog žába.gif

text - kniha Zvíře / přepis - Katie
nápis - www.dafont.com / úprava nápisu - Katie
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hhhhhhhhhhhuhu hhhhhhhhhhhuhu | 1. dubna 2016 v 10:36 | Reagovat

doost dobrý 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama