REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Krmení Amazoňana

27. prosince 2009 v 14:25 | Kiki → a spool ← |  Krmení.
Amazoňan nesmí dostávat tučné krmivo, ale speciální krmivo, s každodenní dávkou ovoce a zeleniny, což přidá na pestrosti. Sledujte příjem krmiva, pokud si pták vybírá pouze jednu složku může toto počínání vést k obezitě, na což jsou amazoňané velice náchylní. Opravdu tučné krmivo, by mělo být zastoupeno velice malými dávkami slunečnice a světlice. Ptákům trpícím obezitou již nepomůže žádný vitamín nebo minerál jako prevence.

Umístění: tito ptáci jsou velmi aktivní a měla by jim být poskytnuta, v rámci možností, co největší klec. Svědčí jim také letní pobyt na čerstvém vzduchu a slunečním svitu. Chov: pohlavní dospělost nastává ve 3-5 roce života, ale jsou v zajetí poměrně těžce odchovatelní.
Ideální klec pro tento druh by měla mít následující rozměry: 120cm šířka, 120cm výška a délka 240cm. Nejvhodnější je umístění 120cm nad zemí.
Pro hnízdění můžeme použít umělé budky, s velikostí přibližně 30x30x60cm. Doba sezení na vejcích se pohybuje mezi 24-26 dny. Mláďata opouští budku asi v 10-12 týdnech. Modročelí amazoňané mohou být v době hnízdění hluční. Obecně, při chovu amazoňanů, je hluk vysoký, doporučuje se chov v dostatečné vzdálenosti od sousedů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama