REKONSTRUKCE!!
Doporučené články
Zvol nejmilejší zvíře ► I "němé" tváře znají lásku
---------------------------------------------------------------------

Králičí hračky! ( 0.1 )

27. prosince 2009 v 15:14 | Verda → a spool ← |  Savci
Několik příkladů, jak zabavit svého králíčka hrou!

Jak si můžu hrát se svým králíčkem?
Jaké mu mám dát hračky, aby se můj králíček nenudil? To jsou časté otázky začínajících chovatelů králíčků. Každý, kdo si králíčka pořídí, totiž brzy zjistí, že se jedná o tvora poměrně inteligentního a velmi zvídavého, který rád zkoumá nové věci a rád z nudy "vymýšlí" různé lumpárny, které se nám chovatelům moc nelíbí. K takovým oblíbeným zakázaným hrám patří hrabání koberce, okusování nábytku nebo naskakování a provádění kopulačních pohybů na rukách nebo nohách svého chovatele, což může být vzhledem k ostrým drápkům a zakusování zoubkami dost nepříjemné.


Míč (většinou plastový nebo gumový)
Králíček si míče začne zvláště všímat ve chvíli, kdy na něj přijde puberta a pak už ho tato záliba většinou neopustíJ. Líbí se jim, že míč hýbe ("utíká") a oni utíkají za ním. Čumáčkem ho strkají před sebou a když se o slovo začnou hlásit hormony, tak na něj začnou i naskakovat. To se týká samců i samic bez rozdílu. Celá hra pak většinou končí spokojeným odpočinkem vašeho králíčka po boku míče. Tyto míče by měly mít přibližnou velikost králíčka, s malými tenisáky si králíčci většinou moc nehrají a rozhodně nejsou použít ke kopulačním pohybům.
Plyšák
Plyšák je alternativou míče, ale někteří králíčci ho úspěšně ignorují, protože je statický a nehýbe se. Plyšové zvířátka bývají často taktéž pojímány za sexuální partnery stejně jako míče.
Hrabací krabice
Papírová krabice, kterou vám na požádání, po vybalení zboží, dají ve většině supermarketů, protože je stejně vyhazují. Do krabice udělejte jeden nebo dva otvory (na různých stranách) a dovnitř dejte např. staré bavlněné tričko, pár ruliček od toaletního papíru a trochu sena. Králíček tam bude rád chodit hrabat, všechno přerovnávat a trhat krabici i to co je uvnitř. Nejraději se této činnosti bude věnovat kolem 4 hodiny ranní, takže pokud máte králíčka puštěného i přes noc, doporučuji nemít tuto hrabací krabici v ložnici. Jediná nevýhoda - pozorujte králíčka, zda krabici pouze trhá a kousky kartonu nepojídá. Karton je papír napuštěný lepidlem a jinými chemikáliemi, na trávicí soustavu není nejlepší, může způsobit zažívací problémy. Takže na králíčka dávat alespoň ze začátku pozor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama